آووکادو و خواص آن

چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 18:33

آووکادو و خواص آن

آووکادو چیست،آووکادو قیمت،آووکادو و خواص آن،آووکادو برای پوست،آووکادو برای نوزادان

این میوه در ایران میوه جدید و شناخته نشده ای است . لازم به ذکر است که آووکادو درختی است که ارتفاع آن به حدود 6 متر می رسد و درقسمت های گرم آمریکا و برزیل و غرب هندوستان پرورش یافته است .در واقع  منشاء آووکادو آمریکای جنوبی بوده که از آنجا به نواحی دیگر دنیا راه پیدا کرده است .لازم به ذکر است که برگهای این درخت ضخیم و سبز و گلهای آن کوچک و سبز رنگ است . جالب است بدانید که میوه آن مثل گلابی و دارای پوستی سخت برنگ سبز تیره و یا سیاه می باشد در حدود 400 نوع مختلف آووکادو وجود دارد که برخی از آنها دارای پوست صاف و سبز رنگ بوده اما پوست برخی از آنها سیاه و خشن است .در واقع مدرکی در دست است که نشان می دهد مایاها و اینکاها از این میوه استفاده می نموده اند.

آووکادو،خواص آووکادو
قابل ذکر است که جوشانده برگهای آووکادو قاعده آور می باشد. بدنیست بدانید که آووکادو تقویت کننده معده است . گفتنی است که نفخ و گاز معده را از بین می برد در واقع باید گفت برای درمان یرقان مفید وموثر است .جوشانده برگهای آووکادو اسهال خونی را برطرف می نماید.

آووکادو،خواص آووکادو

جالب است بدانید که آووکادو تقویت کننده بدن است .لازم به ذکر است که آووکادو رشد بچه ها را جلو می اندازد زیرا دارای مواد معدنی فراوانی است . بدنیست بدانیدکه آووکادو خون ساز است و آنهایی که مبتلا به کم خونی هستند باید از آووکادو استفاده نمایید .گفتنی است که آووکادو بدن را قلیایی کرده و تمیز می کند.در واقع چون آووکادو شکر و مواد نشاسته ای کمی درد برای آنهایی که بیماری قند دارند نیز مناسب می باشد.

آووکادو،خواص آووکادو

لازم به ذکر است که برای دوره نقاهت به مریض آووکادو بدهید . ضعف عمومی را برطرف می کند .بدنیست بدانید که خستگی را رفع می کند .گفتنی است که ناراحتی روده و معده را معالجه می کند. قابل توجه است که بیخوابی را درمان می کند زیرا دارای تریپتوفان است . اگر به کم خونی دچار هستید حتما با شام خود آووکادو میل نمایید.

آووکادو،خواص آووکادو

طرز استفاده:بدنیست بدانید که روغن آووکادو دارای ویتامین های مختلف مانند P ، C، K ، H ، E، D ، B، A می باشد . لذا ارزش غذایی زیادی دارد.جالب است بدانید که  روغن آووکادو ضد رماتیسم است و اگر مفاصل شما درد می کند آنرا با روغن آووکادو ماساژ دهید . لازم به ذکر است که برای جلوگیری از ریزش مو ، هرشب مقدریاز روغن آووکادو را به سر بمالید و صبح بشوئید .گفتنی است که شوره سر را از بین می برد . قابل توجه است که بالاخره آووکادو بهترین ماسک برای صاف کرده چین و چروک های صورت و جلوگیری از پیدایش آن است . برای این منظور آووکادو را پوست کنده و له کنید و بصورت ماسک بر روی صورت و گردن بگذارید و بعد از نیم ساعت بشوئید.آواکادو دارای ویتامین های زیادی است.

آووکادو و خواص آن

مطالب مرتبط:

آناناس

موز

نارگیل

زیره سیاه و خواص آن

چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 16:08

زیره سیاه و خواص آن

زیره سیاه به انگلیسی،زیره سیاه برای لاغری،زیره سیاه و لاغری،زیره سیاه چه خواصی دارد،زیره سیاه و بارداری

زیره کرمانی زیره بسیار مشهوری است.نام‌های‌ رایج‌ و معروف زیره سیاه :زیره‌، زیره‌ رومی‌، زیره کرمانی‌، شاه‌زیره‌، کرویا، کمون‌ رومی‌،قرنباد می باشد . جالب است بدانید که زیره‌ سیاه‌ گیاهی‌ است‌ دوساله‌ که‌ ارتفاع‌ آن‌ به‌ 30 تا 80 سانتیمتر می‌رسد،البته ریشه‌اش‌ راست‌ و دوکی‌ شکل‌ و گوشت‌دار و ساقه‌اش‌ بی‌کرک‌ و شفاف‌ است‌ و برگ هایش‌ به‌ رنگ‌ سبز و در قسمت‌ بالایی ساقه‌ دارای‌ دمبرگ‌ کوتاهی‌ است‌ که‌ انتهای‌ آن‌ به‌صورت‌ غلافی‌ ساقه‌ را فرامی‌گیرد، درواقع گل‌ آذین‌ آن‌ چتر مرکب‌ و گل هایش‌ کوچک‌ و سفید رنگ‌ است‌ و میوه‌اش‌ بیضی‌ شکل‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ تیره‌ یا مایل‌ به‌ زرد و شفاف‌ می باشد و زیره در کرمان اکثریت سطح کشت را دارد.

زیره سیاه،خواص زیره سیاه

خواص‌ و اثرات‌ دارویی زیره سیاه را بشناسید: بدنیست بدانید که طبع‌ زیره‌ سیاه‌ خیلی‌ گرم‌ و خشک‌ می باشد. لازم به ذکر است که زیره‌ سیاه‌ دارای‌ خواص‌ مدر، بادشکن‌، مقوی‌، زیادکننده‌ شیر، قاعده‌آور، نیرودهنده‌، ضد کرم‌، هضم‌ کننده‌، ضد تشنج‌، قابض‌، معرق‌، مقوی‌ معده‌، قاطع‌ اسپرم‌ می باشد.گفتنی است که زیره‌ سیاه‌ در موارد بلع‌ هوا، نفخ‌ شکم‌، رفع سوءهاضمه‌، تسهیل‌ هضم‌ غذا، دل‌ پیچه‌ کودکان‌، انگل‌ معده‌ و روده‌، دفع‌ بادهای‌ کلیه‌ و مثانه‌، تنگی ‌نفس‌، خفقان‌ سرد، سکسکه‌ نفخی‌، استسقاء کاربردی است.

زیره سیاه،خواص زیره سیاه

جالب است بدانید که خوردن‌ زیره‌ سیاه یا روغن‌ آن‌ در برطرف کردن سوءهاضمه‌ و دل‌ دردهای‌ کودکان‌ موثر است‌.در ضمن زیره‌ سیاه دارایی خاصیت‌ ضدگرفتگی‌ دارد و برای‌ برطرف کردن گرفتگی‌های‌ دوران‌ قاعدگی‌ مفید می باشد. بدنیست بدانید که دم‌ کرده‌ یک‌ قاشق‌ مرباخوری‌ میوه‌ له‌ شده‌ زیره‌ سیاه‌ در نیم‌ لیتر آب‌ جوش‌ برای‌ تنبلی‌ اعمال‌ گوارشی‌ 2 ـ 1 گرم‌ ، بی‌اشتهایی‌، باد یا درد روده‌ مصرف‌ می‌شود و دانه‌ زیره‌ را یا می‌جوند و یا از گرد گیاه‌ مخلوطی‌ در آب‌ میل‌ نمایید.

زیره سیاه،خواص زیره سیاه

بهتر است بدانید که مصرف دم کرده زیره سیاه و یا جویدن آن در برطرف کردن و کاهش دردهای ناشی از قاعدگی، دردهای روده وبی اشتهایی بسیار مؤثر است،لازم به ذکر است که دم کرده زیره سیاه همراه با گیاه ” اوجی ” در رفع اسهال، نفخ و سندرم تحریک پذیری روده مفید و موثراست. لذا مصرف آن به افراد دارای مشکلات مذکور پیشنهادمی شود.

زیره سیاه،خواص زیره سیاه

از زیره برای موارد مذکور استفاده کنید.

زیره سیاه و خواص آن

مطالب مرتبط:

زیره سبز

رازیانه

فلفل سیاه

خرفه

هل

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

دوشنبه 14 دی 1394 ساعت 04:20

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

بوی بد پا و بدن,بیماری بوی بد پا و بدن,بوی بد پا و بدن در بارداری,علائم بوی بد پا و بدن,درمان بوی بد پا و بدن,درمان بوی بد پا و بدن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان بوی بد پا و بدن,بوی بد پا و بدن را چگونه درمان کنیم,بوی بد پا و بدن در کودکان,بوی بد پا و بدن در بزرگسالان,بوی بد پا و بدن در نوزادان,بوی بد پا و بدن در بهار,بوی بد پا و بدن در تابستان,بوی بد پا و بدن در پاییز,بوی بد پا و بدن در زمستان,آشنایی با بوی بد پا و بدن,همه چیز در مورد بوی بد پا و بدن,بوی بد پا و بدن واگیردار است,بوی بد پا و بدن و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان بوی بد پا و بدن

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش
به گزارش بی اس ام اس : آیا تا به حال با افراد ژولیده و بوی بد برخورد کرده‏اید؟ همه ما دوست داریم تمیز و مرتب و معطر باشیم، اما گاهی اوقات‏ بوی بد بدن ما ممکن است موجب آزار و اذیت دیگران شود و ارتباط ما را با دیگران دچار اختلال کند. خیلی‏ ها فکر می کنند، عرق بدن، بوی بدی می‏دهد، در صورتی که عرق، یک مایع بی بوست که با فعال شدن هورمون‏های جنسی در دوران بلوغ از غدد عرق یا همان آپوکرین ترشح می شود و فقط پروتئین، چربی و قند دارد.عامل اصلی ایجاد بو، باکتری‏هایی هستند که به طور طبیعی روی پوست ما زندگی می‏کنند. این باکتری‏ها غیرهوازی هستند و برای رشد و تکثیر به شرایط بدون اکسیژن نیاز دارند. وقتی که منافذ پوست، با چربی ترشح شده از غدد عرق، بسته می شوند، این باکتری ها هم فعال می گردند و بوی بدی ایجاد می‏کنند.هر چه میزان عرق بیشتر باشد، این مشکل آزاردهنده‏تر می‏شود. در برخی بیماری ها مانند دیابت، بیماری کبدی ، برخی اختلالات متابولیک، ابتلا به انگل‏ها و عفونت های قارچی و همچنین افرادی که قند خونشان کم یا زیاد است، این اتفاق می‏افتد. برخی حالت های خاص مانند یائسگی، هیجان، ترس و عصبانیت بیش از حد نیز موجب بیشتر شدن میزان تعریق می شوند.اگر تعادل سوخت و ساز مواد غذایی در بدن به هم بخورد، بوی بدن بدتر هم می‏شود. در واقع بدن برای خلاص شدن از شر مواد زایدی که انباشته شده اند، این عرق و در نتیجه بو را تولید می‏کند. مثلا برخی افراد با خوردن مواد غذایی غنی از کولین مانند تخم مرغ، ماهی، جگر و حبوبات، ممکن است بویی شبیه بوی ماهی بدهند. این افراد با حذف این مواد از رژیم غذایی شان، به راحتی می‏توانند از شر این بو خلاص شوند.همچنین برخی مواد غذایی مانند سیر و پیاز نیز بوی بدی تولید می کنند.

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

چطور بوی بدن را کمتر کنیم؟

برای برطرف کردن بوی بدن، مهم ترین و اولین کار این است که علت این بو را پیدا کنید. اگر شما جزو گروهی هستید که بوی بدنتان آزاردهنده است، ممکن است لازم شود به پزشک مراجعه کنید. با این حال، با رعایت نکات زیر می‏توانید بوی بدنتان را کمتر کنید:

1) هر روز حمام کنید. حمام کردن باکتری هایی را که به خصوص در زیر بغل تجمع دارند و عرقتان را بدبو می‏کنند، برطرف می‏کند. استفاده از لیف در کنار صابون هنگام شستشوی بدن موجب می شود این باکتری‏ها راحت‏تر برداشته شوند.

2) لباس مناسب بپوشید. انتخاب لباس مناسب در پیشگیری از بوی بدن موثر است. لباس‏های گشاد و نخی که به راحتی هوا در آنها جریان پیدا می‏کند بهتر از لباس‏های تنگ و چسبان با الیاف مصنوعی هستند. وقتی جریان هوا عرق را تبخیر کند، رشد باکتری‏ها محدود می‏شود.

3) به رژیم غذایی‏تان توجه کنید. غذاهایی مانند گوشت، پیاز، سیر، ادویه جات و نوشیدنی‏هایی مانند قهوه و الکل می‏توانند بوی نامطبوعی در بدن ایجاد کنند، البته با توجه به اینکه خود فرد به بوی بدنش عادت می کند و متوجه نامطبوع بودنش نمی‏شود، بهتر است برای اطمینان از تاثیر رژیم غذایی در کم شدن بوی بدن، از دیگران کمک بگیرید.

4) سیگار را کنار بگذارید. مصرف سیگار و بعضی داروها هم می‏تواند علاوه بر بدبو کردن دهان، موجب بدبو شدن پوست نیز شوند. البته هفته ها طول می‏کشد تا بوی بد سیگار بعد از ترک آن از بین برود.

5) از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنید. برای برطرف کردن بوی بدن می توانید از محصولات آرایشی و بهداشتی ضدعرق و انواع دئودورانت‏ها هم استفاده کنید. این محصولات موجب خشک شدن سریع عرق شده و جلوی فعالیت باکتری‏ها و بدبو شدن بدن را می‏گیرد.

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

بوی بد پاها را چه طور از بین ببریم؟

بوی بد پاها هم یکی از موارد آزار دهنده‏ای است که به ویژه در افرادی که ساعات زیادی بیرون از منزل هستند و پاهایشان را از کفش بیرون نمی‏آورند دیده می شود. برای از بین بردن این بوی بد، رعایت نکات زیر می‏تواند مفید باشد:

* پاهایتان را هر روز با آب و صابون بشویید.

* جوراب بپوشید. جوراب عرق پا را جذب کرده و سبب می شود کفشتان بو نگیرد. از جوراب‏های نخی استفاده کنید و آنها را به طور مرتب بشویید.

* در انتخاب کفش دقت کنید. کفش‏های پلاستیکی موجب تعریق بیشتر پا می‏شوند. برای پیشگیری از این مشکل توصیه می‏شود از کفش‏های کتانی و چرم طبیعی استفاده کنید.

* استفاده از پودرهای مخصوص رفع بوی بد پا یا پودر زاج در کفش، به کاهش بو کمک می‏کند. همچنین استفاده از اسپری‏های ضد عرق و شستشوی پا با محلول‏های ضدعفونی کننده نیز در از بین بردن باکتری‏ها و رفع بوی بد بدن موثر است. اگر دسترسی به این مواد نداشتید فقط کافی است از پودر جوش شیرین استفاده کنید و آن را شب قبل در کفش خود بریزید.

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش